Policja

Wypadek śmiertelny w Popowie

policja komenda policji kronika policyjna

Kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło w Popowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem ciężarowym najechał na siedzącego na jezdni mężczyznę. 41-latek poniósł śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (15.12.2014) około 20:30 w Popowie. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, kierujący Renault Premium wraz z naczepą, jadąc ulicą Pajęczańską od Wąsosza, w trakcie mijania się z innym pojazdem, najechał na siedzącego na jezdni na prawym pasie ruchu mężczyznę oraz na rower. W wyniku zdarzenia, 41-letni mieszkaniec gminy Popów poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem ciężarowym 36-latek był trzeźwy. Badaniem sprawy zajmują się teraz kłobuccy śledczy.

KPP w Kłobucku

Wybuch gazu w Czerkiesach koło Pajęczna

wybuch gazu czerkiesy

Do eksplozji w budynku jednorodzinnym w miejscowości Czerkiesy, gmina Pajęczno, doszło dzisiaj (11 grudnia 2014 roku) po godzinie 6:30. Najprawdopodobniej był to gaz z butli.

W wyniku wybuchu ucierpiało dwóch mieszkańców domu: 37-letni mężczyzna oraz jego 77-letni ojciec, którzy z poparzeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Radomsku. W czasie eksplozji, w domu znajdowała się również matka właściciela, która była w sąsiednim pomieszczeniu, co uchroniło ją przed skutkami wybuchu. Na co dzień dom zamieszkiwany jest przez cztery osoby. Właściciel w czasie wybuchu był poza domem - wcześnie rano wyszedł do pracy. Na miejscu trwają czynności, mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności zdarzenia, prowadzone pod nadzorem pracowników z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego...

Kolizja z elektrowozem na przejeździe koło Kiełczygłowa

policja kpp pajęczno

Do zdarzenia doszło 3 grudnia 2014 roku, około godz. 6:15, na przejeździe kolejowym z sygnalizacją świetlną, w miejscowości Beresie Małe gmina Kiełczygłów. 45-letni kierujący zespołem pojazdów - ciągnikiem siodłowym Scania wraz z naczepą, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w bok elektrowozu, ciągnącego skład wagonów towarowych. 57-letni maszynista elektrowozu oraz kierujący zespołem pojazdów byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Na miejscu, do czasu wyznaczenia objazdów, ruchem kierowali policjanci. Utrudnienia w ruchu mogą trwać nawet do dnia jutrzejszego.

asp. Mieczysław Botór, KPP w Pajęcznie

Śmiertelne potrącenie pieszego w Działoszynie

policja komenda policji kronika policyjna

10 listopada 2014 o godz. 21:15, w miejscowości Działoszyn na ulicy Piłsudskiego, która jest odcinkiem drogi krajowej nr 42, doszło do wypadku drogowego. Wstępnie ustalono, że 34-letni mieszkaniec Działoszyna, kierujący samochodem Renault Scenic, na prostym, nieoświetlonym odcinku drogi potrącił, idącego z naprzeciwka, 37-letniego mężczyznę. Pieszy zmarł na miejscu pomimo reanimacji. Kierujący był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady z nim związane. Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z pajęczańskiej komendy powiatowej.

Oficjalna prezentacja "Maskotki pajęczańskiej Policji"

maskotka policja pajęczno

Wczoraj na świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie dokonano oficjalnej prezentacji "Maskotki Pajęczańskiej Policji". Maskotka powstała w wyniku rozstrzygniętego konkursu na "Maskotkę Pajęczańskiej Policji", który został ogłoszony w maju 2014 roku. 10 września w Pałacu Męcińskich w Działoszynie odbyło się rozstrzygniecie konkursu. Laureatką została Martyna Beśka lat 12, uczennica Szkoły Podstawowej w Sulmierzycach, której praca przedstawiała pingwina. Na podstawie tej pracy opracowano i wykonano projekt maskotki. Wizualizację projektu w postaci maskotek oraz kostiumu przedstawiono w obecności pomysłodawczyni projektu...

Wypadek pod Szczercowem - autobus wiózł dzieci z Makowisk

policja komenda policji kronika policyjna

W dniu dzisiejszym o godzinie 9:15 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Zagadki, gmina Szczerców. Autobus marki Renault, wiozący dzieci ze Szkoły Podstawowej w Makowiskach na wycieczkę do Łodzi, zderzył się z ciągnikiem, kierowanym przez 64-letniego mieszkańca Szczercowa. W autobusie znajdowało się 44 dzieci, 4 opiekunów i 1 kierowca. W wyniku zderzenia ucierpiało jedno dziecko...

Sprawca wypadku w Rząśni - już zatrzymany

wypadek potrącenie

24 października w godzinach popołudniowych zatrzymano sprawcę wypadku drogowego, do którego doszło 19 października 2014 roku w miejscowości Rząśnia, na ul. Ogrodowej (o czym pisaliśmy wcześniej). Potwierdziły się policyjne ustalenia co do marki pojazdu. W zdarzeniu uczestniczył samochód Fiat Punto II, kierowany przez 23-letniego mieszkańca gminy Szczerców, powiat bełchatowski.

Mężczyzna ukrył samochód na podwórku - przykryty plandeką - twierdząc, że miał zdarzenie ze zwierzyną leśną. Teraz policja będzie ustalać przebieg całego zdarzenia oraz jego okoliczności. Za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Mieczysław Botór, KPP w Pajęcznie

Poszukiwani świadkowie wypadku w Rząśni

===    k  o  m  u  n  i  k  a  t    ===
policja

Pajęczańscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 19 października 2014 około godz. 19:45, w miejscowości Rząśnia, ul. Ogrodowa. Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierujący samochodem, najprawdopodobniej Fiat Punto II, podczas wyprzedzania pieszego potrącił go i odjechał z miejsca zdarzenia. 41-letni pieszy, mieszkaniec gminy Rząśnia, z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Wszystkie osoby, które były świadkami tego wypadku lub mają inne informacje, mogące pomóc w wyjaśnieniu okoliczności i ustaleniu uczestnika, proszone są o kontakt z pajęczańską komendą policji, tel. 34 311-41-11 lub 997.

KPP w Pajęcznie

Wypadek Trębaczew, Siemkowice, Kuźnica, Piekary...

Z KRONIKI POLICYJNEJ
akcja trzeźwy poranek

W ciągu ostatniego weekendu doszło na terenie powiatu pajęczańskiego aż do 6 zdarzeń drogowych!

Do pierwszego poważnego zdarzenia doszło 18 października 2014 około godz. 7:40 w miejscowości Trębaczew, na drodze krajowej DK-42. Kierująca osobowym Seatem Cordoba, 48-letnia mieszkanka gminy Działoszyn, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 35-letniemu kierującemu samochodem Ford Transit wraz z przyczepą, co skutkowało...

Zabójstwo w gminie Nowa Brzeźnica?

akcja trzeźwy poranek

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 58-letniego mieszkańca gminy Nowa Brzeźnica. 16 października 2014 roku został zatrzymany 56-letni mieszkaniec tej samej gminy. Obecnie śledczy zbierają dowody i zabezpieczają ślady. Nie jest wykluczone, że zatrzymanemu zostanie przedstawiony zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym, co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP w Łodzi

forum pajęczno działoszyn  radny wójt burmistrz starosta  czat pajęczno działoszyn  sondaż głosowanie  ankieta głosowanie
Subskrybuje zawartość